Kaplıcalar Tatil Fırsatları
A+ A A-

Türkiye’nin En Büyük Şehrindeki Kaplıcalar

Konya KaplıcalarıKonya, yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük ilidir. Konya’daki kaplıcalar da bu nedenle sayıca fazladır. En büyüğü Ilgın olmak üzere ılıcalar İsmil, Seydişehir, Aşağıçiğil ve Hadım içmeleridir.

Konya kaplıcaları dolaşım sistemi kadın hastalıkları, solunum yolları ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kalsiyum, sodyum, karbondioksit ve bikarbonat ihtiva eden sulardan oluşmaktadır.

Ilgın Kaplıcası

Ilgın ilçesinde bulunan bu termal sular, merkeze 90 km uzaklıktadır. Selçuklular döneminden kalma tarihi bir özelliği vardır. İki tane birbiriyle bitişik hamamdan oluşur. 45 yıl önce belediye tarafından 3.

En İyi Konya Termal Otelleri Görmek İçin Tıklayın.

Bir kaplıca binası yaptırılmıştır. Bu hamamlar tarihi kubbelerden oluşur. İçeriğinde potasyum, sodyum, amonyum, kalsiyum, magnezyum, demir, alüminyum, klorür, nitrat, sülfat ve hidrokarbonat gibi zengin mineraller bulunur. Romatizma, deri ve cilt hastalıkları, kadın rahatsızlıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

İsmil Ilıcası

Konya merkeze yakın olan Karatay ilçesindedir. En büyük özelliği, litre başına taşıdığı 3300 mg’lık mineraldir. Yoğunluğu fazla olan bu kaynak, Avrupa’da tektir. Fizik tedavisinde bu kaplıca doktorlar tarafından da önerilmektedir. Bünyesinde tedavi ve kür merkezleri bulunur. Gelişmekte olan tesiste bir çok modern tedavi imkanları ile sportif faaliyet sahaları bulunmaktadır.

Seydişehir İçmeleri

İl merkezine 110 km mesafede bulunan bu yeraltı suları, 32 derece sıcaklığa sahip olup, binlerce yıldır kullanıldığı tahmin edilmektedir. Özellikle kadınsal rahatsızlıklara iyi geldiği söylenir.

Aşağıçil

Ilgın ilçesinde bulunan bu kaynak suyu için, bir çok böbrek hastasının buraya gelip, içme kürü şeklinde tedavi olduğu bilinmektedir.

Hadım Ilıcası

Hadım ilçesine bulunan bu küçük kaplıca, bol kükürt minerali içeren suyunun, özellikle cilt hastalarına iyi geldiği bilinmektedir.

Tesisler

  • Ilgın Kaplıcaları
  • İpek Termal Otel
  • Sayha Tesisleri

Diğer ayrıntılı bilgiler için 444 33 98 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

KAPLICA TATİL YORUMLARI

Tüm kaplıca yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mardin Evlerinde Konaklamak

Mardin Evlerinde Konaklamak

Yüzyıllardır var olan Doğu güzelliklerini son 10 yıldır keşfetmeye başladık. Bu yörelerden...

Bir Sevdadır Gökçeada’da Tatil

Bir Sevdadır Gökçeada’da Tatil

Ülkemizin en batısındaki yerleşim yeri Gökçeada’dır. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ada...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı: Bu site kaplıcaları ve saklı kalmış şifalı su kaynaklarımızı tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kaplicalar.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web TasarımıWeb Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Bolu Termal Otel
Bolu Termal Otel