Kaplıcalar Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kaplıcalar Diyarı Manisa

Manisa KaplıcalarıEge Bölgesi’nde yer alan Manisa ili, termal turizm açısından ülkemizin gözde şehirlerindendir. Manisa kaplıcaları arasında en ünlüleri Salihli ve Turgutlu ilçelerindekiler. Farklı rahatsızlıklara iyi gelen bölge suları İzmir’e yakın olan konumları nedeniyle de yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğruyor.

Manisa’daki kaplıcalar bölgenin jeolojik yapısı göz önüne alındığında mineraller bakımından oldukça zengindir.

Kurşunlu Kaplıcaları

Manisa kaplıcaları denince ilk aklımıza gelen Kurşunlu kaplıcaları Salihli ilçesinde, il merkezine 65 km uzaklıktadır. Bahçecik Köyü’ndeki bu tesisi Salihli Belediyesi işletmektedir. Etrafı yeşilliklerle çevrili kaplıca, bikarbonat, sülfat ve hidrojen sülfürlü sularla şifa dağıtmaktadır. Su ısısı ortalama 50 derece civarındadır. Tedavi edici özelliğiyle şu rahatsızlıklara iyi gelmektedir;

En İyi Manisa Termal Otelleri Görmek İçin Tıklayın.

 • Eklem rahatsızlıkları
 • Sinirsel hastalıklar
 • Kireçlenme
 • Solunum yolu
 • Kadın hastalıkları
 • Cilt bozuklukları
 • Romatizma

Salihli Kaplıcaları

İl merkezine 70 km uzaklıkta bulunan termal sular, Çamurhamamı köyündedir. Köy, ismini buradaki çamurlu termal sudan almıştır. 52 derece sıcaklıkta olan sular, sodyum bikarbonat, kalsiyum ve sülfür içermektedir. Romatizmal hastalıkların yanı sıra cilt sorunlarına da iyi gelmektedir. Sart tesisleri denilen yerde 75 banyolu oda bulunur.

Turgutlu - Urganlı

Urganlı kasabasında bulunan tesis, Manisa’ya 55 km mesafededir. Kırık – çıkık, kireçlenme, egzama, cilt ve hemoroid gibi rahatsızlıkların tedavisine iyi gelen sularıyla bu kaplıca, aynı zamanda suyunun içilmesiyle de mide, bağırsak ve böbreklere de iyi gelmektedir. Kaynakta su sıcaklığı 50 – 75 derece arasında değişmektedir.

Emir Ilıcaları

Manisa’nın Kula ilçesine 20. İl merkezine 140 km mesafededir. Uşak’a ise daha yakın olup mesafesi 70 km’dir. Şehitlioğlu köyündedir. 60 derecelik suyuyla vücutta rahatlatıcı bir etki bırakır. Banyo şeklinde bu ılıcadan yararlanılmaktadır.

Saraycık

Demirci ilçesinin Saraycık köyündedir. İl merkezine 125 km uzaklıktadır. Konum olarak Manisa, Balıkesir ve Kütahya illerinin sınırlarının birleştiği yerdedir. 3 il merkezine de eşit mesafededir. Siyatik ve kireçlenmeye iyi gelen, ortalama 50 derece sıcaklıktaki sularıyla şifa veren banyolu kaplıcadır.

Soma – Menteşe

Zaman zaman 85 dereceyi bulan su sıcaklığıyla özellikle kadın hastalıkları için faydalı etkiye sahiptir. Soma ilçesi sınırlarında olup ilçe merkezine 30, Manisa’ya 120 km, Balıkesir’e ise 75 km mesafededir.

Sarıkız Ilıca

Adını alan maden sularının bulunduğu Sarıkız yöresindeki kaplıca, 26 derecelik sıcaklığa sahip olup cilt ve sinir hastalıkları tedavisinde yararlıdır.

Tesisler

 • Kurşunlu
 • Çamur Hamamları
 • Urganlı
 • Demirci

Diğer ayrıntılı bilgiler için 444 33 98 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

KAPLICA TATİL YORUMLARI

Tüm kaplıca yorum ve şikayetleri »

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mardin Evlerinde Konaklamak

Mardin Evlerinde Konaklamak

Yüzyıllardır var olan Doğu güzelliklerini son 10 yıldır keşfetmeye başladık. Bu yörelerden...

Bir Sevdadır Gökçeada’da Tatil

Bir Sevdadır Gökçeada’da Tatil

Ülkemizin en batısındaki yerleşim yeri Gökçeada’dır. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ada...

Tüm tatil bölgeleri »

Yasal Uyarı: Bu site kaplıcaları ve saklı kalmış şifalı su kaynaklarımızı tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kaplicalar.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web TasarımıWeb Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome
 
Bolu Termal Otel
Bolu Termal Otel